Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co to vlastně ta Avantasia je?

17. 6. 2008

 

 

 

 Avantasia

 

 

Tobias Sammet, frontman německé power - speed metalové kapely Edguy, nosil již delší dobu ve své hlavě bájný svět, ze kterého nevzešlo nic jiného než Avantasia. Sólový projekt. Vítejte ve světě metalové opery!!!!!!

 

Jako první spatřil světlo světa song Single v roce 2000. Neuvěřitelný ohlas na tuto píseň utvrdil Tobiho v přesvědčení tvořit dál - ani ne do roka vzniklo první album. Avantasia - The metal opera part. 1. Téměř přes noc se stalo nejprodávanějším nosičem.

 

 

Po prvotním úspěchu metalové opery uveřejnil po roce její pokračování - Avantasia The metal opera part. 2. Obě CD jsou považována za operu, protože mají svůj děj, ale nikdy nebyl uveřejněn příběh. Nadlouho byla tohle poslední Tobiasova práce na projektu Avantasia, odmlčel se a dál se věnoval na plný úvazek své kapele.

Na dvou předchozích CD se podíleli lidé zvučných jmen, neúplný seznam bude uveřejněn v dalším příspěvku.

 

 

V minulém roce Tobi neodolal touze fanoušků po dalším pokračování a tak se rozhodl vydat další CD, kam zařadil svou tvorbu, která už sice nepatří k metalové opeře, ale zároveň se ani nehodí do tvorby jeho skupiny. Jako první vydal singl Lost in space part 1 a part 2. Avšak tohle nebylo to hlavní!!!! V letošním roce se dostalo na trh nové album Avantasia - The Scarecrow. Bylo vydáno 25. 1. 2008.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář